Noc kostelů 2017

Program Noci kostelů 9.6.2017 v kostele Nejsvětější Trojice v Brně-Králově Poli

Za dne jim byla záštitou, noc prozářila hvězdami. (Mdr 10,17)

Program akcí ostatních kostelů zapojených do projektu naleznete na www.nockostelu.cz.

Letošní ročník Noci kostelů v našem kostele se bude konat pod záštitou starostky městské části Brno-Královo Pole paní Ing. Karin Karasové.

• 17:00-17:45 Osobní setkání s Pánem
    Pravidelná adorace zakončená svátostným požehnáním.
  • 17:00-17:55 Jak Panna Maria zachránila Brno aneb o tom švédském obléhání
    Program s divadýlkem a hrami pro nejmenší. Program připravila a povede zkušená katechetka Markéta Hanáčková.
  • 17:00-21:00 Venkovní prohlídkový okruh klášterními zahradami
    V rámci Noci kostelů je možné ve spolupráci s FIT VUT absolvovat venkovní prohlídkový okruh klášterními zahradami. Textové průvodce si můžete zapůjčit u vstupu do klášterních zahrad z parku Božetěchova.
  • 18:00-18:45 Mše svatá
    Mši svatou bude hudebně doprovázet královopolský sbor mladých.
  • 19:00-19:15 Vystoupení dětského chrámového sboru
    Vystoupení dětského chrámového sboru Trojlístek pod vedením Dagmar Kovářové.
  • 19:00-23:00 Seznámení s anděly
    Komentovaná prohlídka části vnitřní prohlídkové trasy - Andělské kaple. Prohlídku komentuje Jana Čalkovská.
  • 19:15-23:00 Varhany, jak je neznáte.
    Komentované prohlídky kostelních varhan a představení projektu Varhany pro Královo Pole.
  • 19:45-20:15 Vystoupení chrámového sboru
    Vystoupení chrámového sboru pod vedením Jana Hanáčka.
  • 20:15-22:00 Hledání kartuziánského pokladu
    Rozluštěte kartuziánskou šifru a zjistěte něco o našem kostele. Program připravil Miloš Winkler.
  • 20:30-21:50 Byl jednou jeden kartuzián
    Programem Vás provede otec Roman Frič, který byl několik let v kartuziánském klášteře v německém Marienau. Poutavou formou Vám ukáže, jaké to je být kartuziánem.
  • 22:00-22:30 Barokní a klasicistní koncert duchovní hudby
    Martina Macko s doprovodem smyčcového kvarteta ve složení J.Kolesa, V.Chabičová, O.Hasoň a D.Barašová, provedou barokní a klasicistní duchovní skladby od Vivaldiho, Hantkeho či Mozarta.

Po celou dobu trvání Noci kostelů

• Návrat ke kořenům
    V rámci Noci kostelů je možné ve spolupráci s FIT VUT navštívit sklepení nejstaršího objektu celého areálu kostela a kláštera v Králově Poli. V těchto prostorách budou návštěvníkům prezentovány historie i nedávná rekonstrukce kláštera v Králově Poli.
  • Soukromé prohlídky kostela
    Po celou dobu trvání Noci kostelů máte možnost si zapůjčit textového průvodce a projít si kostel Nejsvětější Trojice. Upozorňujeme, že některé části kostela mohou být z důvodu probíhajícího programu dočasně nepřístupné.